Wspólne święto pomocy społecznej i seniorów

Projekt pn. „Aktywny Senior w Gminie Koźmin Wielkopolski”, w którym wzięło udział 43 seniorów dobiegł końca i przyszedł czas na podsumowanie. To odbyło się 18 listopada na poddaszu świeżo oddanego do użytku nowego budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Boreckiej 23 w Koźminie Wielkopolskim. Tam też zorganizowano w ramach finału projektu wystawę prac ceramicznych, które pod okiem Jerzego Fornalika, kierownika ZAZ-u w Koźminie Wielkopolskim, wykonali uczestnicy przedsięwzięcia.

Zajęcia artystyczne z ceramiki to nie jedyne inicjatywy, w których brali udział seniorzy. Odbyły się także zajęcia sportowe na basenie, zawody na kręgielni oraz zorganizowano wyjazdy na wydarzenia kulturalne do Wrocławia, Leszna i Kalisza. Za realizację całości projektu odpowiadał Dominik Radwański i Michalina Kmieciak ze Spółdzielni Socjalnej „VIVO” w Koźminie Wielkopolskim. Wartość projektu to 164 818 zł, z czego 149 818 zł to dotacja z programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025, którą pozyskała Spółdzielnia Socjalna „VIVO” z Koźmina Wielkopolskiego.

Druga część podsumowania projektu pn. „Aktywny Senior w Gminie Koźmin Wielkopolski” odbyła się w Kinie „Mieszko” w Koźminie Wielkopolskim. Uroczystość połączona była z obchodami Święta Pracownika Socjalnego. Podczas spotkania Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie – Andrzej Piotrowski zaprezentował projekty w obszarze realizacji usług społecznych świadczonych przez podmioty ekonomii społecznej i pomoc społeczną. Starosta Krotoszyński wspólnie z Burmistrzem Koźmina Wielkopolskiego i Burmistrzem Sulmierzyc złożyli też życzenia przedstawicielom jednostek pomocy społecznej Powiatu Krotoszyńskiego z okazji Święta Pracownika Socjalnego. Punktem kulminacyjnym spotkania był występ harfisty Michała Zatora.